Romantik Tatil Konseptine Sahip En İyi Balayı Otelleri

Evlilik hazırlığında olan çiftlerin en titizlikle seçim yaptıkları ve inceledikleri konu balayında gidecekleri oteldir. Evlilik hazırlıkları ve evlilik töreni sonrası dinlenme ve tatilin bir arada olduğu balayı evli çiftler için evlilik hayatları boyunca mutlulukla hatırlayacakları bir anı olmaktadır. Balayı otelleri yeni evli çiftlere mutlu bir tatil sunmaktadır. Balayı çiftlerinin istedikleri balayı konseptine göre farklı balayı otelleri vardır. Temelde romantik tatil konsepti üzerine yoğunlaşan en iyi balayı otelleri çiftlere unutamayacakları baş başa tatil vaat etmektedirler.

Balayı Otellerinde Çiftlere Özel Hediyeler

Balayı otelleri balayı çiftlerine özel minik jestler yapmaktadırlar. Otele ilk girişlerinde çifte özel karşılama yapan oteller, romantik konseptte çiçeklerle süslü balayı odası hazırlama, odaya çiçek ve içecek servisi gibi ayrıcalıklar balayı çiftlerini mutlu etmektedir. Otellerin konseptine ve otele değişmekle beraber otellerde balayı çiftlerine farklı ayrıcalıklar tanınmaktadır. Alacarte restoranı olan otellerde bu restoranlarda balayı çiftlerine özel romantik yemek rezervasyonu yapılmaktadır. Otellerin konseptine göre değişmekle beraber otellerin ücretli olan hizmetlerinde (Spa Kullanımı- Su Sporları vs) balayı çiftlerine indirimli hizmet verme balayı çiftlerine yapılan ayrıcalıklardandır.

En İyi Balayı Otelleri Nerededir?

Düğün mevsimi olarak genelde bahar ve yaz mevsimi seçildiği için balayı otelleri için genelde deniz kenarı oteller seçilmektedir. Deniz tatilinin ön planda olduğu bu dönemlerde deniz kenarı oteller balayında önceliklidir. Büyük ve geniş alana inşa edilmiş, otel dışı alanlarının da geniş olduğu Antalya otelleri içinde en iyi balayı otelleri olarak değerlendirilebilecek oteller daha çoktur. Geniş plajları farklı aktivitelerin yapılacağı geniş alanları ile Antalya otel ve tatil köyleri bahar ve yaz dönemi balayına çıkacak çiftlerin balayı oteli olarak tercihlerinde ilk sırada yer almaktadır.

Yaz aylarında yapılacak balayı için Bodrum balayı otelleri de Antalya’dan sonra en çok tercih edilen balayı yeridir. Deniz turizmine alternatif olarak yaz mevsiminde de kış mevsiminde de balayı oteli olarak Kapadokya otelleri çok tercih edilmektedir. Kapadokya ve Göreme’nin eşsiz doğal güzellikleri arasında balayı geçirmek isteyen çiftler bu yöreyi balayı için tercih etmektedir. En iyi balayı otelleri arasında Antalya otelleri, Bodrum Otelleri ve Kapadokya otelleri ilk sırada yer almaktadır.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir